Guz wewnątrz jamy ustnej u 24-latka

Mam pytanie dziś właściwie 30 minut temu wyczułem językiem czarnego guza wewnątrz jamy ustnej po prawej stronie guz nie boli nie szczypie po prostu jest, nie przypominam sobie żebym się ugryzł w nocy też nie miałem tego dopiero niedawno się to pojawiło już zdążyłem przeczytać że mam raka więc nie powiem boję się.

Oczywiście do zbadania przez lekarza , ale bez przesady zmiany nowotworowe nie pojawiają się przez noc

Witam. Zamiast się bać, proszę udać się do dentysty, który postawi właściwą diagnozę. Kolor guzka może sugerować jednak krwiaka, ale bez badania i na odległość trudno cokolwiek stwierdzić. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Prawdopodobnie powstał krwiak poprzez przygryzienie policzka. Mogło to nastąpić w nocy w przypadku zgrzytania lub mocnego zaciskania zębów lub podczas posiłku. Proszę udać się na konsultację stomatologiczną w celu potwierdzenia diagnozy.