Ból gardła i jamy ustnej

W nocy pojawia się mocny ból gardła i jamy ustnej a rano drętwienie/ ciągniecie nóg od pośladków poprzez tylnie udo, łydkę do stopy . Mam też problemy z kręgosłupem lędźwiowym. Czy to może być powiązane? Do jakiego lekarza się udać?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany ból gardła najpewniej jest wynikiem infekcji gardła. Pozostałe dolegliwości, tj. drętwienie/ciągnięcie kończyn dolnych to najpewniej konsekwencja zmian w kręgosłupie lędźwiowym. Opisane objawy nie wydają się mieć ze sobą związku. Proszę udać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który wdroży właściwe postępowanie.