Guzek podskórny po zejściu siniaka

Witam. Powyżej łokcia na lewej ręce miałam siniaka i w czasie kiedy on juz znikał, w tym miejscu nagle mnie cos troszkę zaswędziało i się podrapałam. Przestało swędzieć. Siniak już zniknął a pod skórą w tym miejscu jest jakis guzek. Juz nie swędzi i raz minimalnie boli ale tylko w dotyku a raz nie. Czy to jest ugryzienie owada czy cos innego?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisana zmiana może być skutkiem przebytego urazu. Nie można wykluczyć ugryzienia owada czy stanu zapalnego. Jeśli zmiana nie ustąpi samoistnie w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u lekarza.