Co oznacza guzek pod skórą?

Witam 3 dni temu na prawej łydce ok 10 cm na kostką (po prawej stronie kości piszczelowej) Odkryłem pod skórą małego twardego guzka, bolącego przy dotyku (Nie wiem czy był tam już wcześniej, nie przypominam sobie abym się w to miejsce uderzył) W niedzielę 20.05 w godzinach wieczornych zacząłem dotykać, lekko przesuwać guzek. Następnego dnia po przebudzeniu na miejscu guzka, na skórze pojawił się siniak w kolorze ciemniejszym od skóry. Podskórny Guzek jednak nie zniknął, wciąż boli przy dotyku. Czy to może być coś poważnego, czy może zniknie po kilku dniach?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Lepiej będzie jeśli uda się Pan na konsultację do lekarza. Może to być zmiana zapalna, która będzie wymagała drenażu i antybiotykoterapii.