Guzek przybrodawkowy z zaakcentowanym przewodem mlekowym

Dobry wieczór, mam takie pytanie. Miesiąc temu u mojej mamy stwierdzono raka złośliwego, w tej chwili mama jest już po operacji, ja również poszłam do kontroli i stwierdzono u mnie przybrodawkowego, wydziela się najpewniej torbielowato zaakcentowany przewód mlekowy o wym 8-3m. Nie wiem co to oznaczy? Czy to coś poważnego? Czy może być tego przyczyną, że cztery miesiące temu straciłam dziecko, a pokarm miałam, do tego dostałam krwotoku i usunięto mi macicę. Czy jedno z drugim ma coś do czynienia i co mam dalej robić? Same kłopoty, poproszę o pomoc. Z poważaniem Anna
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Bardzo mi przykro z powodu ciężkich przeżyć, jakie spotkały Panią w ostatnim czasie. Zmiana, którą wykryto w piersi nie jest groźna, zapewne jej powstanie jest związane ze zmianami w gospodarce hormonalnej z powodu ciąży oraz obecnością pokarmu w piersiach. Dodatkowo silny stres na pewno ma także znaczenie.

Proponuję zrobić kontrolne badania za 3-6 miesięcy. Jeżeli zmiany będą się utrzymywały, wskazane będzie oznaczenie poziomu hormonów (estradiol, progesteron, prolaktyna, LH, FSH).

Proszę się trzymać. Pozdrawiam serdecznie