Mam zmiany lito torbielowate w sutkach

Witam, mam 34 lata i chciałabym zasięgnąć Państwa opinii na temat mojego wyniku badania piersi. Uwagę przykuło stwierdzenie: zmiany lito torbielowate w sutkach. Zmiany te dotyczą obu sutków. Moja lekarz, która widziała wynik stwierdziła aby się tym nie martwić bo to nie jest nic groźnego, jednak ja dla własnego spokoju chciałabym się upewnić, bo w mojej rodzinie zdarzały się nowotwory piersi, więc wiadomo, że wolałabym zapobiegać niż leczyć. Czy więc mam powody do obaw? Czy te zmiany mogą być groźne np. w przyszłości?

Dzień dobry

Jeśli nie ma opisywanych innych zmian to wynik jest prawidłowy. Zmiany lito torbielowate są odmianą ułożenia tkanki gruczołowej w piersiach. Nie są powodem do niepokoju. Jeśli jednak w rodzinie były przypadki raka piersi lub jajnika lub jest Pani w wieku powyżej 55 lat powinna Pani zgłaszać się na mammografię lub USG piersi co rok.

Z poważaniem