Guzek w miejscu rozdrapanego strupka

Witam. Miesiac temu w skutek stresu porokrotnie rozdrapywalam mala rane na piersi po wycisnietym pryszczu, w skutek tego miejsce to non stop krwawilo a ja w kolko je drapalam gdy pojawial sie strupek. W koncu przestalam ale miejsce to nie zagoilo sie, pojawil sie w tym miejsu czerwony guzek. Co to moze byc i czym moglabym to smarowac?Gdybym miala to do czegos porownac to wyglada to jak plamka Campbella. Z gory dziekuje za odpowiedz.

Aleksander Ropielewski

W wyniku regularnego drażnienia dosżło najpewniej do bliznowacenia rany i stąd guzek. Jeżeli jest on nieduży to nie ma koniecnzości stosowania specjalnych maści.