Czy to może być związane z moim kręgosłupem?
Witam mam 44 lata i od prawie 3 tygodni bole nogi. Mysle, ze zaczelo sie to od stopy jakis czas temu bolal mnie duzy palec. Bol sie pojawial i znikal. W koncu przeszlo. Ostatnio bol pojawil sie w kolanie, piekacy ale nie caly czas. Zauwazylam nad kolanem od tylu guzek ok. 0.5-1cm. Jakies 3cm od dolu kolanowego blizej wew. Strony nogi. Przy ucisku lekko boli jest miekki przesuwalny. Zrobilam badania morfologia z rozmazem, crp i ob wszystko jest idealne. Zrobilam tez rtg stawu kolanowego. Nie widac na nim tego guzka. Zastanawiam sie co to moze byc. Dodam ze bardzo piekly mnie uda od przodu i czasem od tylu. Zaczelam smarowac sie mascia diklofenak i bol ustapil. Narazie to kilka dni smarowania ale jest juz lepiej. Czasem odczuwam pieczenie stopy od spodu w srodkowej czesci. Zastanawiam sie co mi jest. Lekarz twierdzi ze przesadzam. Jakis 4 miesiace temu leczylam sie na kregoslup, musialam przerwac kuracje bo dostalam uczulenie na lek. Czy to moze byc skutek nie doleczonego kregoslupa.

KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy serdecznie,
bóle nogi mogą wynikać z różnych przyczyn, w tym kontuzji, nadmiernego obciążenia, chorób układu krążenia, chorób zwyrodnieniowych stawów, a także zaburzeń neurologicznych, takich jak rwa kulszowa.
Z uwagi na to, że wcześniej miała Pani problemy z kręgosłupem, możliwe, że ból nogi jest związany właśnie z tą sprawą, jednak konieczne jest dokładne zbadanie kręgosłupa przez lekarza, aby wykluczyć lub potwierdzić taką możliwość.
Biorąc pod uwagę, że ból ustąpił po zastosowaniu maści diklofenak, który jest lekiem przeciwbólowym i przeciwzapalnym, mogło u Pani wystąpić zapalenie stawów lub tkanek miękkich.
Zalecamy dalszą diagnostykę.
Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule, do którego link zamieszczam poniżej:
https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-stawow-objawy