Czy to może być związane z moim kręgosłupem?

Witam mam 44 lata i od prawie 3 tygodni bole nogi. Mysle, ze zaczelo sie to od stopy jakis czas temu bolal mnie duzy palec. Bol sie pojawial i znikal. W koncu przeszlo. Ostatnio bol pojawil sie w kolanie, piekacy ale nie caly czas. Zauwazylam nad kolanem od tylu guzek ok. 0.5-1cm. Jakies 3cm od dolu kolanowego blizej wew. Strony nogi. Przy ucisku lekko boli jest miekki przesuwalny. Zrobilam badania morfologia z rozmazem, crp i ob wszystko jest idealne. Zrobilam tez rtg stawu kolanowego. Nie widac na nim tego guzka. Zastanawiam sie co to moze byc. Dodam ze bardzo piekly mnie uda od przodu i czasem od tylu. Zaczelam smarowac sie mascia diklofenak i bol ustapil. Narazie to kilka dni smarowania ale jest juz lepiej. Czasem odczuwam pieczenie stopy od spodu w srodkowej czesci. Zastanawiam sie co mi jest. Lekarz twierdzi ze przesadzam. Jakis 4 miesiace temu leczylam sie na kregoslup, musialam przerwac kuracje bo dostalam uczulenie na lek. Czy to moze byc skutek nie doleczonego kregoslupa.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

bóle nogi mogą wynikać z różnych przyczyn, w tym kontuzji, nadmiernego obciążenia, chorób układu krążenia, chorób zwyrodnieniowych stawów, a także zaburzeń neurologicznych, takich jak rwa kulszowa.

Z uwagi na to, że wcześniej miała Pani problemy z kręgosłupem, możliwe, że ból nogi jest związany właśnie z tą sprawą, jednak konieczne jest dokładne zbadanie kręgosłupa przez lekarza, aby wykluczyć lub potwierdzić taką możliwość.

Biorąc pod uwagę, że ból ustąpił po zastosowaniu maści diklofenak, który jest lekiem przeciwbólowym i przeciwzapalnym, mogło u Pani wystąpić zapalenie stawów lub tkanek miękkich.

Zalecamy dalszą diagnostykę.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule, do którego link zamieszczam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-stawow-objawy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.