Guzek w piersi o cechach dyskariozy

Witam, moja siostra wykryła guzka w piersi, jest juz po biopsji i w opisie ma napisane ze oprócz płatów łagodnych wykazuję się też dyskretne cechy dyskariozy. Co to oznacza? Dodam, że lekarz skierował ją na operacje i usunięcie tego guzka. Ale interesuje mnie to to znaczy ze sa dyskretne cechy dyskariozy?

Każdy czynnik mechaniczny, hormonalny , chemiczny, zapalny działający na komórki może wplynac na powstanie zmian morfologicznych w wyglądzie komórek, które można stwierdzić w rozmazie cytologicznym. Są to najczęściej-zmiana wielkości jader, nieregularność ich kształtów, zatarcie granic, zmiana stosunku jadra do cytoplazmy komórki. To zmiany łagodne, ale mogące być nośnikiem nowotworzenia. Biopsja w przypadku guza nigdy nie jest jednoznaczna (to tylko minimalny fragment guza). Trzeba wyciąć całego i poddać go badaniu histopatologicznemu.