Wytłumaczenie wyniku badania biopsji tarczycy

Bardzo proszę o wytłumaczenie wyniku badania biopsji tarczycy: "Składniki morfotyczne krwi, drobiny koloidu oraz nieliczne rozproszone komórki pęcherzykowe tarczycy bez cytologicznych cech atypii. Obraz cytologiczny guzka hiperplastycznego. 1GR II.

Lek. Marta Gryszkiewicz

W pobranym w biopsji materiale patomorfolog nie znalazł cech mogących świadczyć o procesie rozrostowym. Bark cech nowotworzenia - to dobra wiadomość.
Wynik powinien zostać skonsultowany z lekarzem, który zlecił wykonanie diagnostyki.