Guzki krwawnicze i upławy z odbytu a konieczność wizyty u proktologa

Dzień dobry P . doktorze mam 57 lat i od trzech lat mam problemy z hemoroidami tzn. oprócz guzków krwawniczych mam upławy z odbytu po każdym oddaniu stolca przez okres 12-14 godz. czy konieczna jest wizyta u proktologa, czy mogę sam poradzić sobie w jakiś sposób z tym problemem ? z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam. Niestety leczenie domowymi sposobami i ogólnodostępnymi środkami nie wydaje się przynieść w tym przypadku oczekiwanych rezultatów. Wskazane jest wizyta u specjalisty proktologa. Warto również rozważyć operacyjne usunięcie hemoroidów.