Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Guzki krwawnicze odbytu a operacja

Dzień dobry! Mam 22 lata, dwa miesiące temu po wypróżnianiu (3 razy) zauważyłam troszkę krwi i zaczęło mnie też boleć w czasie wypróżniania, myślałam, że samo przejdzie, ale nie. Wygląda na to, że już wtedy pojawiły się u mnie guzki krwawnicze. Później zauważyłam, że na zewnątrz odbytu pojawiła się narośl, jest miękka, nie boli, wygląda jak taka druga niepotrzebna skóra. Zmartwiłam się i poszłam do lekarza rodzinnego. Stwierdził hemoroidy, zapisał mi maść A***. Po 3 tygodniach stosowania było lepiej, nie pojawiał się ból przy wypróżnianiu, ale ta narośl na zewnątrz została. Poszłam znów do lekarza i przepisał mi czopki P*** oraz tabletki D***. Niestety po ich stosowaniu jest gorzej, jak się wypróżniam, pęka mi skóra na odbycie, robią się ranki, jak je dotknę, to szczypią. Teraz dostałam skierowanie do chirurga, bardzo się boję, na skierowaniu napisane jest guzki krwawnicze odbytu, czy to jest to samo co hemoroidy? Czy na guzki krwawnicze konieczny jest zabieg? I czy to może mi się wracać? Proszę bardzo o odpowiedź, jestem załamana:( Dodam, że jestem szczupła, nikt w rodzinie nie miał guzków krwawniczych, nie mam zaparć, wypróżniam się zazwyczaj codziennie, niekiedy maksymalnie co drugi dzień. Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Witam serdecznie,

wzasadzie guzki krwawnicze odbytu i hemoroidy to to samo.

Powinna Pani udać się na wizytę do chirurga. Pozwoli to na celną diagnozę stopnia zaawansowania guzków krwawniczych. Być może na razie wystarczą leki. Zabieg operacyjny będzie można odłożyć.

Pozdrawiam

Specjalista chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy