Hashimoto i brak okresu oraz wynik badań hormonalnych

Witam, Mam 25 lat, we wrześniu 2015 roku zdiagnozowano u mnie Hashimoto. W listopadzie zatrzymała mi się miesiączka (do tej pory miesiączkowałam bardzo regularnie). Po wizycie u ginekologa-endokrynologa otrzymałam wyniki prolaktyny- 14,62 (norma: 5,18- 26,53) oraz po obciążeniu 265,59. Poziom Dhea-s wyniósł 428,54 (norma dla mojego wieku: 98-340). Kortyzol w normie- 11,52. Chciałabym zapytać o czym mogą świadczyć te wyniki, Dziękuję za odpowiedź, Kasia

Aleksander Ropielewski

Ocena jest trudna bo nie mam pełnej informacji odnośnie poziomu TSH i hormonó tarczycy, jednak takie wyniki mogą wskazywać na hiperprolaktynemię czynościową oraz w przebiegu niedoczyności tarczycy. Poniesiony poziom androgenów przy prawidłowym poziomie kortyzolu najpewniej wynika z konwersji obwodowej lub nadmiernej produkcji w jajnikach.