Hashimoto i zanik miesiączki

Witam, Mam 25 lat oraz Hashimoto stwierdzone we wrześniu 2015 roku. 10 listopada zanikła mi miesiączka, więc udałam się do ginekologa-endokrynologa. Wynik prolaktyny 14,62 a po obciążeniu 265,59. Dodatkowo DHEA-S 428,50 natomiast kortyzol w normie- 11,52. Na co mogą wskazywać takie wyniki? pozdrawiam, Kasia

Aleksander Ropielewski

Takie wyniki mogą wskazywać na hiperprolaktynemię czynościową oraz w przebiegu niedoczyności tarczycy. Poniesiony poziom androgenów przy prawidłowym poziomie kortyzolu najpewniej wynika z konwersji obwodowej lub nadmiernej produkcji w jajnikach.