Hashimoto oraz guzy w prawym płacie tarczycy oraz nieliczne w cieśni

Moja żona, 30 lat, ma Hashimoto oraz guzy w prawym płacie tarczycy oraz nieliczne w cieśni. Bierze od dłuższego czasu tyroksynę (Euthyrox). Miała w ciągu ostatnich lat parę razy robioną biopsję cienkoigłową, która nie wykrywała żadnych zmian nowotworowych a jedynie zmiany pęcherzykowate, które mogą być .. rakiem pęcherzykowatym. Guzy są sporej wielkości, twarde, zwapniałe. NIe utrudniają oddychania ani nie dają żadnego dyskomfortu. Lekarze radzą usunięcie. Czy rzeczywiście to jest jedyna opcja?

Dzień dobry.

Z uwagi na m lody wiek żony i podejrzenie zmiany nowotworowej również zalecałbym zabieg operacyjny. Proszę tylko poszukać dobrego chirurga, który robi dużo operacji tarczycy i ma mało powikłań.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz