Hiperlordoza lędźwiowa u 18-latka

Mam 18 lat i hiperlordozę lędźwiową. Stwierdzona niecały rok temu. Miałam dwutygodniową rehabilitacje w zimie tego roku. Potem prywatnie. Często odczuwam silny ból, mam mrowienie (a czasami całkowity chwilowy brak czucia) lewej nogi, ponieważ kręgi uciskają mi na nerw. Do tego mam cieńszy krążek między kręgowy na odcinku lędźwiowym, który ma zapewniać m.in amortyzację. Tamta część kręgosłupa boli mnie nawet przy dotyku. Lekarz niby specjalista, powiedział, że przejdzie a jest coraz gorzej.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli zalecone przez lekarza postępowanie nie przynosi oczekiwanych efektów, przede wszystkim powinien Pan ponownie udać się do lekarza. Najlepiej gdyby był to specjalista ortopeda lub neurochirurg. Skoro leczenie rehabilitacyjne nie przyniosło poprawy, być może konieczne będzie zastosowanie bardziej radykalnych metod leczenia.