Holter EKG u 23-latki

Mam 23lata, DTM1. Niedawno miałam założony holter ekg. Za miesiąc idę do kardiologa, ale już teraz mam kilka pytań odnośnie wyników: 1. czym są QRS'y? 2. Czy średni rytm HR 99 jest powodem do obaw? (min. 58, max. 170) 3. Wykryto 22 tachykardie i 1 pojedyncze przedwczesne pobudzenie komorowe - to normalne? 4. Czym są epizody ST i co oznacza max obniżenia ST - 8,40mm kanał 2?

Aleksander Ropielewski

QRS to zespół wyładowań towarzyszący skurczowi komór serca. Odpowiedź na pozostałe pytania wymaga oceny zapisu badania EKG i badania przedmiotowego.