Hormonalna terapia zastępcza przy menopauzie

z powodu przykrych dolegliwosci zwiazanych z menopauza od polowy marca tego roku rozpoczelam hormonalna terapie zastepcza. Po uplywie okolo miesaca pojawil sie ciagly szum w uszach.Badanie laryngologiczne nie wykazaly zmian. Cisnienie krwi w normie, poziom cukru i poziom hormonu tarczycy takze w normie. Ginekolog wyklucza powiazanie szumu w uszach z HTZ. Boje sie tez chorob ukladu krazenia. Rodzinne sklonnosci do zylakow. Sama mam tzw, pajaczki. Czy zrezygnowac z ZTH?

Tak, zrezygnuj lub zmień leki na ZTH. A przede wszystkim zbadaj sobie poziomy hormonów. Inna kombinacja leku na podstawie tych wyników umożliwi dalszą skuteczną terapię hormonalną i wyeliminuje być może uboczne skutki działania hormonów na narząd słuchu. Nie rezygnuj.