Huśtawki nastrojów w czasie stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Rozpoczęłam stosowanie doustnej antykoncepcji hormonalnej. Niestety w krótkim czasie po rozpoczęciu zaczęłam odczuwać huśtawki nastrojów oraz wręcz stany lękowe. Czy to minie po pewnym czasie, czy muszę zmienić lub nawet odstawić tabletki?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana przez Panią labilność emocjonalna jak najbardziej może być skutkiem stosowanej antykoncepcji hormonalnej. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem ginekologiem. Być może wystarczy zmiana preparatu antykoncepcyjnego. Jeśli jednak nie przyniesie to oczekiwanych rezultatów, najpewniej konieczne będzie odstawienie tabletek.