Huśtawki nastroju przy stosowaniu doustnej antykoncepcji hormonalnej

Witam. Od 7 miesiecy przyjmuje doustna antykoncepcje hormonalna i zauwazylam ze od dluzszego czasu czesto miewam drastyczne hustawki nastroju, czesto stany depresyjne. Czytalam ze moze to byc wywolane niedoborem witamin z grupy b spowodowane przyjmowaniem hormonow. Ktore sposrod nich powinnam przyjmowac i w jakich dziennych dawkach? Jak dlugo trzeba czekac na ewentualne efekty?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, jeżeli by doszło do niedoboru grupy B w wyniku terapii hormonalnej proszę przyjmować preparaty do kupienia w aptece bez recepty a czas do uzyskania efektu będzie zależeć od jak duży niedobór u Pani występuje. Pozdrawiam.