Idę na kolonoskopię i muszę wziąć środki udrożniające jelita. Jak zażyć tabletki antykoncepcyjne?

Witam, to moje kolejne pytanie w tym tygodniu:) Mam 21 lat, biorę tabletki antykoncepcyjne Y***. W związku z tym, że mam bóle żołądka, będę mieć kolonoskopię w piątek (2lipca). Przed tym badaniem, dzień wcześniej, bierze się środki udrażniające jelita (czyli chyba przeczyszczające). Moje pytanie jest następujace: jak mam przyjąć tabletkę czwartkową (w dniu oczyszczania), aby antykoncepcja była zachowana (będzie to drugi tydzień przyjmowania tabletek - dokładnie 5. dzień)? Czy jeżeli zawsze biorę te tabletki o 17.30, ale tym razem zrobię tak, że przeczekam to oczyszczanie jelit i wezmę tabletkę około 4 rano (nie minie wtedy 12 godzin od "zapomnianej" tabletki) to będzie to dobre rozwiązanie? Chcę uniknąć brania 2 tabletek w ten dzień, czyli jednej o 17.30, bo ona nie zostanie wchłonięta i potem następnej ;/  Z góry dziękuję za odpowiedź.
21 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Może Pani postąpić w wyżej opisany sposób, jednak w 2. tygodniu nawet nie przyjęcie tabletki, nie powinno spowodować wzrostu ryzyka ciąży.