Ile kalorii powinnam dziennie jeść, aby schudnąć ze 110 kg?

Ile kalorii powinnam dziennie jeść aby schudnąć ze 110 kg, 164 cm wzrostu, 27 lat?Oczywiście pamiętając o małych posiłkach, ograniczeniu słodyczy itp. Ćwiczę/spaceruję 5-6 razy w tygodniu. Czy na kolację mogę jeść pieczywo i ile kromek(jedząc też na śniadanie)?Niestety skończyły mi się pomysły na kolację pozbawioną chleba.

Witam,

kaloryczność diety najlepiej obliczyć po zważeniu się na analizatorze składu ciała, który obliczy podstawową przemianę materii. Proszę dalej tak trzymać, bez słodyczy plus aktywność fizyczna. Trudno określić ilość kromek, każdy dzień jadłospisu powinien być całościowo zbilansowany. Można spróbować zaplanować ciepłe lekkie kolacje zamiast pieczywa.

serdecznie pozdrawiam

Witam,

Podaje Pani zbyt mało informacji na swój temat aby ustalić zapotrzebowanie kaloryczne. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową. Z pewnością jednak powinna Pani skupić się na regularności posiłków (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Jeżeli chciałaby Pani podejść do sprawy jeszcze bardziej profesjonalnie to proponuje ułożenie indywidualnej diety. W tym celu zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie. Jeżeli nie jest Pani z Warszawy prowadzę również konsultacje online.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk