Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ile kalorii powinnam dziennie jeść, aby schudnąć ze 110 kg?

Ile kalorii powinnam dziennie jeść aby schudnąć ze 110 kg, 164 cm wzrostu, 27 lat?Oczywiście pamiętając o małych posiłkach, ograniczeniu słodyczy itp. Ćwiczę/spaceruję 5-6 razy w tygodniu. Czy na kolację mogę jeść pieczywo i ile kromek(jedząc też na śniadanie)?Niestety skończyły mi się pomysły na kolację pozbawioną chleba.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Czekoladowy mit

Wzrost poziomu cukru we krwi utrudnia walkę z trądzikiem. Najczęściej intensyfikuje objawy. Czy jednak zjedzenie kilku kostek czekolady wpłynie negatywnie na leczenie trądziku?

Witam,

kaloryczność diety najlepiej obliczyć po zważeniu się na analizatorze składu ciała, który obliczy podstawową przemianę materii. Proszę dalej tak trzymać, bez słodyczy plus aktywność fizyczna. Trudno określić ilość kromek, każdy dzień jadłospisu powinien być całościowo zbilansowany. Można spróbować zaplanować ciepłe lekkie kolacje zamiast pieczywa.

serdecznie pozdrawiam

0

Witam,

Podaje Pani zbyt mało informacji na swój temat aby ustalić zapotrzebowanie kaloryczne. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową. Z pewnością jednak powinna Pani skupić się na regularności posiłków (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Jeżeli chciałaby Pani podejść do sprawy jeszcze bardziej profesjonalnie to proponuje ułożenie indywidualnej diety. W tym celu zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie. Jeżeli nie jest Pani z Warszawy prowadzę również konsultacje online.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy