Ile kosztuje ustalenie diety?

Jaki jest orientacyjny koszt wyznaczenia rozsądnej diety przez specjalistę?
ponad rok temu

Witaj
Ceny wizyt u dietetyka są zróżnicowane.
Zazwczaj pierwsza wizyta, na której dietetyk poznaje Twój sposób zywienia, dokonuje pomiarów antropometrycznych, kosztuje od 30 -70zł. Z kolei sama dieta na 7 dni ułozona na podstawie wywiadu żywieniowego kosztuje od 50 - 120zł.
Niektóre gabinety dietetczne oferują pakiety, wówczas koszt ułozenia diety jest mniejszy.
Pozdrawiam,

0

Cześć, ceny u dietetyków są bardzo rozbieżne, a to często jeden z głównych bodźców, które pomagają wybrać specjalistę. Mój cennik znajdziesz tutaj https://jeszfresh.pl/dietetyk/cennik/

Oprócz ceny liczy się również wykształcenie dietetyka (bo w Polsce obecnie nie regulacji odnośnie tego zawodu i każdy nawet po weekendowym kursie może naszywać się dietetykiem), doświadczenie i przede wszystkim podejście do pacjenta :)

Samo ułożenie diety bez wsparcia, to trochę wyrzucanie pieniędzy w błoto, bo uwierz mi, że czasem już po kilku dniach okazuje się, że pacjent chce o coś zapytać, ale to już nie obejmuje kosztu diety. Między innymi dlatego w mojej ofercie jest opieka dietetyka, która obejmuje dietę, zalecenia, ciągłe wsparcie i możliwość modyfikacji diety.

Pozdrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ile kosztuje zaszycie?

Jaka jest kwota zaszycia?
MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ustalenie diety dla kuriera

witam Państwa mam 33 lata i ważne 128 kg jestem kurierem wiec nie siedzę non stop chciał bym zrzucić trochę tylko problem jest taki ze moje menu dniowe wygląda tak rano wstaje o 6 i jadę do pracy w pracy kawa i papieros potem przez cały dzien zjem cos ( 3 pączki i mleko lub dwa duże jogurty) albo i nic a wieczorem jak wrócę do domu jest godzina 21 lub 22 jem normalny obiad i wiem ze to mnie załatwia a jak można jesc i co można jeść na szybko w trasie pozdrawiam Grzesiek
MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu

Witam. Wstaje Pan rano i obowiązkowo szybkie śniadanie np. musli z mlekiem lub jogurtem naturalnym; 2 śniadanie owoc, który można zabrać i zjeść nawet w samochodzie; obiad sałatka - np.ryż+dowolne warzywa+pierś z kurczaka z łyżką oliwy z oliwek (obiad przygotowujemy wieczorem poprzedniego dnia i rano zabieramy tylko z lodówki; podwieczorek nabiał - kefir czy maślanka - można kupić w butelce i również zjeść w trasie; kolacja - kanapki. Do tego w wolnym czasie choćby w weekend aktywność fizyczna rower, siłownia, basen nie tylko dla odzyskania figury, ale żeby od ciągłego siedzenia w samochodzie nie miał Pan większych problemów/bólów kręgosłupa. Powodzenia

0

Witam!
Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej. 1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji. 2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Jedz 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień zaczynaj od śniadania. 3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla ciebie głównym źródłem energii. 4. Pamiętaj o codziennym spożywaniu warzyw i owoców. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami. 5. Każdego dnia co najmniej dwa razy spożywaj mleko i jego przetwory: jogurty, kefiry, sery. 6. Spożywaj mniej tłuszczów zwierzęcych (smalec, tłuste mięsa), a więcej tłuszczów roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek). 7. Źródłem białka w twojej diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Ograniczaj spożycie tłustego mięsa czerwonego. 8. W codziennej diecie ograniczaj spożycie soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii). 9. Pij wystarczającą ilość płynów – minimum 2 litry dziennie. 10. Unikaj alkoholu.
Zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/ ; Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

0
Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa
79 poziom zaufania

Witam.
Polecam kanapki z razowym pieczywem, chuda wędliną, duże porcje warzyw i kefiru ( jogurtu, maślanki) - proszę rozłożyć na 4 posiłki mniej wiecej co 3-4h.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty