Ile kosztuje ustalenie diety?

Jaki jest orientacyjny koszt wyznaczenia rozsądnej diety przez specjalistę?
ponad rok temu

Witaj
Ceny wizyt u dietetyka są zróżnicowane.
Zazwczaj pierwsza wizyta, na której dietetyk poznaje Twój sposób zywienia, dokonuje pomiarów antropometrycznych, kosztuje od 30 -70zł. Z kolei sama dieta na 7 dni ułozona na podstawie wywiadu żywieniowego kosztuje od 50 - 120zł.
Niektóre gabinety dietetczne oferują pakiety, wówczas koszt ułozenia diety jest mniejszy.
Pozdrawiam,

Cześć, ceny u dietetyków są bardzo rozbieżne, a to często jeden z głównych bodźców, które pomagają wybrać specjalistę. Mój cennik znajdziesz tutaj https://jeszfresh.pl/dietetyk/cennik/

Oprócz ceny liczy się również wykształcenie dietetyka (bo w Polsce obecnie nie regulacji odnośnie tego zawodu i każdy nawet po weekendowym kursie może naszywać się dietetykiem), doświadczenie i przede wszystkim podejście do pacjenta :)

Samo ułożenie diety bez wsparcia, to trochę wyrzucanie pieniędzy w błoto, bo uwierz mi, że czasem już po kilku dniach okazuje się, że pacjent chce o coś zapytać, ale to już nie obejmuje kosztu diety. Między innymi dlatego w mojej ofercie jest opieka dietetyka, która obejmuje dietę, zalecenia, ciągłe wsparcie i możliwość modyfikacji diety.

Pozdrawiam serdecznie.