Ile może kosztować leczenie kanałowe?

Na ostrym dyżurze lekarz dał mi skierowanie na kanałowe leczenie zęba 46 powiedział że koszt będzie do okolo 300 zł. Zrobiłem te kanałowe leczenie, lekarz założył mi opatrunek i powiedział że muszę jeszcze coś założyć na tego zęba by go zabezpieczyć, koszt wyniesie do 2 tysięcy, nie mam aż tyle pieniędzy by przeznaczyć to na zęba, czy mogę go poprostu wyrwać..? Wyrwanie będzie kosztowało 500 zł a nie 2 tysiące...

Witam
Po leczeniu kanałowym istotna jest jego prawidłowa odbudowa. Zakładam,że za zaproponowaną cenę chodzi o odbudowę protetyczną. Oczywiście, może Pan zdecydować się na usunięcie tego zęba. Proszę jednak pamiętać, że jeżeli w przyszłości będzie Pan chciał czymś zastąpić jego brak, koszty mogą być znacznie wyższe.
Pozdrawiam,
Katarzyna Kochańczyk