Ile kosztuje w Polsce operacja na sercu z zastosowaniem pierścienia Carpentiera?

Dzień dobry, Interesuje mnie ile kosztuje w Polsce operacja na sercu z zastosowaniem pierścienia Carpentiera? ( osoba bez NFZ) Wynik badania "echokardiografia" pacjenta, któremu zalecono operacje z zastosowanie pierścienia Carpentiera: Ciężką niedomykalnością mitralną.Znaczne poszerzenie lewej komory. Kurczliwości lewej komory umiarkowanie zmniejszona.Obniżone nadciśnienie płucne. Wiec bylo zalecono zrobić implantacje pierscienia Carpentiera.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza kardiologa. Sądzę że lekarz skieruje w odpowiednie miejsce.

Aleksander Ropielewski

Proszę dowiadywać się w klinikach kardiochirurgicznych. Szpitale mające kontrakt z NFZ mogą również wykonać świadczenia pełnopłatne. O stawki należy pytać w klinice w której chciałby Pan przeprowadzić zabieg. Drugą opcja jest kontakt z NFZ, jednak poda on tylko cenę "suchego" zabiegu z ceną pierścienia bez kosztów personelu medycznego. Będzie to kwota rzędu 20 tysięcy złotych, jednak o szczegóły należy pytać w miejscach wskazanych powyżej.