Ile muszę odczekać po kuracji Axotret?

witam mam ogromny problem... otoz ponad miesiac temu zakonczylam terapie lekiem axotret podczas terapi mialam malo skutkow ubocznych jeedynie wysuszone usta... wrazliwa skore....pod koniec terapi zaczely sie problemy... podczas jednej sytuacji stresowej dostalam okropnych czerwonych piekacych plam twarzy szyi i dekoldu ktore zeszly po okolo godzinie... potem zaczely stopniowo pojawiac sie np gdy bylam w pomieszczeniu w ktorym jest suche powietrze.. mialam male problemy z hormonami lekarz endokrynolog przepisal mi pod koniec kuracji axotretem diane 35 ktora miala podczymac efekt kuracji tradzikowej.... teraz po zakonczonej kuracji zaczely sie prawdziwe poblemy mam napady piekacych czerwonych plam codziennie na twarzy dekoldzie szyi... czasami wychodzi ogromny rumien piekacy wygladam jak poparzona i tak tez sie czuje bo piecze i pali....skora jest strasznie wrazliwa na dotyk natychmiast sie czerwieni...zauwazylam tez popekane naczynka na dekoldzie( czy to one sa powodem plam?) moje pytanie brzmi czy to skutek uboczny diany? czy axotret? po kuracji skutki uboczne powinny sie stopniowo zmniejszac a u mnie zamiast coraz lepiej jest coraz gorzej.... moja dermatolog twierdzi ze to normalne po axotret i ze minie z czasem przepsala mi masc protopic lecz on pomogl tylko w pierwszym tygodniu stosowania teraz rumienie znow wraca i na dodatek plamki trwale czerwone ale to chyba od tej masci.. czy tylko laser mnie tu ratuje? i czy wogole on moglby pomoc w tej sytuacji? ile trzeba odczekac po kuracji?jestem zalamana :( niewiem co robic...:(:(

Lek. Tomasz Budlewski

Czy nadal jest antykoncepcja? Jeśli tak to konieczna wizyta u ginekologa a jeśli nie tompozistajd kierowanie się zaleceniami lekarza badającego lub udanie się na konsultacje do innego dermatologa