Czy problemy z rumieniem miną po odstawieniu leków?

Prosze o pomoc mam 27 lat od 2 miesiecy mam za soba 10 miesieczna kuracje lekiem axotret w trakcie kuracji czesto zdazalo sie ze np po wypiciu alkohu moje polczki robily sie czerwone... Miesiac przed koncem kuracji mialam mala sytuacje bardza stresowa wtedy moja twarz wraz z szyja i dekoldem pokryta byla duzymi okropnymi plamami... Na codzien wszystko bylo ok Po kuracji lekarz endokrynolog zalecil mi diane 35 gdyz mam problemy hormonalne nadmiar androgenow. Pierwszy cykl bez skutkow ubocznym zauwazylam tylko coraz czesciej pojawiajace sie plamy na dekoldzie... Z koncem 2 cyklu jest juz bardzo zle... na twarzy szyi i dekoldzie widze popekane naczynka pajaczki... teraz czerwienie sie juz z byle powodu w najmniejszym zdenerwowaniu caly dekold szyja twarz w tych czerwonych plamach ktore schodza po jakiejsc godzinie... Skora bardzo wrazliwa czerwieni sie nawet przy dotyku... Zaczelam 3 cykl diane 35 wsumie zjadlam 3 tabletki i wczoraj odstawilam za tydzien mam wizyte u endo... czy jest szansa ze moja skora wroci do normalnosci? ze jest to tylko skutek kuracji axotret luc diane35 i minie po jakims czasie... wczesniej nigdy nie mialam problemu z naczynkami i rumieniem mam cere tlusta. prosze o pomoc

Po zakończeniu kuracji farmakologicznej stan skóry powinien się poprawić. W zmniejszeniu problemów z rumieniem i popękanymi naczynkami pomocna będzie terapia w gabinecie kosmetologicznym.