Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ile powinno spać dziecko?

Moje pytanie jest takie, moja córeczka ma skończone 5 miesięcy i ciągle dużo śpi w dzień. Muszę usypiać ją co niecałe 2 godz., bo jest strasznie marudna. Za każdym razem jedna drzemka ma ponad 2,5 godziny. W nocy budzi się co 4, 5 godzin i zasypia. Czy to dobrze, że dziecko tak często śpi w dzień?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Jak pozbyć się ciemieniuchy?

Ciemieniucha związana jest z nadmierną pracą gruczołów łojowych u niemowlaków. Jej objawy są zmiany na skórze głowy dziecka. Obejrzyj filmik i sprawdź, jak się jej pozbyć.

 Joanna Moczulska-Rogowska
Joanna Moczulska-Rogowska Psycholog

Witam.

Potrzeba snu u dzieci jest w pewnej mierze kwestią indywidualną dziecka. Zależy od stopnia rozwoju układu nerwowego, diety, warunków otoczenia. Sen u dzieci jest bardzo ważny - podczas snu dojrzewa mózg i dziecko rośnie. Często dzieci do 6 miesiąca życia śpią po 4-5 razy dziennie, nawet do 2 godzin. Później drzemki stają się rzadsze, ale do 12 miesiąca mogą zdarzać się wahania w ilości i czasie snu.

Jeśli zauważa Pani u córki złe samopoczucie, zbyt niską aktywność czy inne niepokojące objawy, proszę skonsultować się z lekarzem.

Pozdrawiam serdecznie!

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy