Ile to jeszcze potrwa?

Witam! W listopadzie tego roku zdiagnozowano u mnie zapalenie prostaty. Dostałem antybiotyk. Mój grzybiczy problem ciągnie się od tamtego czasu. Zacząłem miewać stany podgorączkowe. Potem zdiagnozowano u mnie zapalenie oskrzeli. Leczono mnie antybiotykami. Kiedy wydawało mi się, że jest już lepiej, wszystko stopniowo zaczęło znowu się walić. Złe samopoczucie, biegunki, duszności (jestem astmatykiem). W badaniu kału, około 20 stycznia wykazano lamblie oraz Candidę albiens +++. Od tamtego czasu jestem na ścisłej diecie. Nie jadam produktów z cukrem. Moja dieta wygląda mniej więcej tak: rano ciemny chleb z ogórkiem kwaszonym, obiad zupa jarzynowa plus surówka, na kolację kanapki z jajkiem. Niestety, dopiero od tygodnia przyjmuję doustnie nystatynę (4 tabletki dziennie). Poza tym łykam tabletki potasu i magnezu. Mimo wszystko czuję się osłabiony jednak rzadziej miewam stany podgorączkowe. W zasadzie teraz jedynie w godzinach 16-20 (wcześniej nawet od 12 do 21). Jednakże wieczorami temperatura spada mi nawet poniżej 36. Po tygodniu brania nystatyny dzisiaj wypróżniłem się śmierdzącą, brudną papką. Czy to oznacza, że mój organizm zaczyna usuwać zalegające toksyny ? Ile moja kuracja może jeszcze potrwać? Pozdrawiam
ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam.

Niestety, najprawdopodobniej świadczy to o efekcie niepożądanym stosowania leku.  Efektami niepożądanym stosowanego przez Pana preparatu  są nudności, wymioty czy biegunka. Doradzam przyjmowanie leku wraz z posiłkami, jeżeli tak ją Pan przyjmuje i nadal utrzyma się nieprawidłowy stolec, będzie trzeba pomyśleć o zmianie farmakoterapii. Leczeni grzybic niestety jest długotrwałe i może trwać kilka tygodni. A jeżeli chodzi o dietę, to powinien Pan powoli wprowadzać produkty zawierające naturalna florę bakteryjną, aby stopniowo doprowadzić do odbudowania naturalnej flory jelitowej, która jest naturalna barierą dla atakujących nas infekcji.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty