Ile czasu powinna trwać kuracja antybiotykowa przy rumieniu u osoby z boreliozą?

witam, miesiąc temu zdiagnozowano u mnie bolerioze na podstawie rumienia oraz badań krwi. Został mi przypisany antybiotyk doxycylina 200, 20 tabletek, po tym czasie mam udać się na kontrolę. Szukając w Internecie informacji na temat boleriozy wyczytałam, że kuracja antybiottkiem przy rumieniu powinna trwać od 4 do 6 tygodni. boję się że moje leczenie jest zbyt krótkie i nie wystarczające do calkowitego wyzdowienia. Jakie jest panstwa zdanie na ten temat? czy powinnam udać się do innego lekarza?

Doxycykllinę stosujemy w świeżej boreliozie 14 - 21 dni 2 x 100 mg. W przewlekłej do 28 dni. Nie ma potrzeby stosować dłużej. Są takie sposoby bardzo długiego podawania antybiotyku, ale nie mają one uzasadnienia naukowego. Długie stosowanie antybiotyku, albo tym bardziej kilku naraz to hochsztaplerstwo.