Ile trzeba odczekać aby zajść w ciążę po terapii Encortonem?

Witam. Byłam leczona na przewlekłe zapalenia nerek lekiem Encorton przez pół roku. Przez tydzień w szpitalu dostawałam dużą dawkę sterydow w kroplowkach, później brałam tabletki 60mg i stopniowo coraz mniej aż do 2,5mg. Pojawiły się skutki uboczne takie jak nadmiar wody w organizmie i owłosienie na twarzy. Po jakim czasie od zakończenia leczenia mogę spodziewać się ustąpienia skutków ubocznych? Po jakim czasie będę mogła bezpiecznie starać się o dziecko? Pozdrawiam, Kobieta, 22 lata

Lek. Tomasz Budlewski

jeśli objawy są nadal wskazana wizyta u endokrynologa u lekarza prowadzącego leczenie