Immunoglobulina w ramach profilaktyki konfliktu serologicznego

Witam Jestem w drugiej ciąży, niestety mam z mężem konflikt serologiczny. Jak na razie badanie na przeciwciała wskazuje, że nie mam przeciwciał. Dowiedziałam się ostatnio, że zaleca się kobietom, które mają z mężem konflikt serologiczny przyjąć w 28 tygodniu ciąży immunoglobulinę anty D. Moje pytanie brzmi, w którym przypadku: gdy są przeciwciała czy jeśli ich nie ma (tak jak w moim przypadku)? A jeśli powinnam ją przyjąć czy musi to być koniecznie 28 tydzień ciąży? Pozdrawiam

Witam serdecznie, w ramach profilaktyki konfliktu serologicznego zaleca się jednorazowe podanie 50 mikrogramów immunoglobuliny każdej kobiecie Rh(-), która nie wytworzyła do tego czasu przeciwciał. Optymalnym momentem podania immunoglobuliny jest 28 tydzień ciąży, przy czym dopuszczalne jest dwutygodniowe opóźnienie. Pozdrawiam