Konflikt serologiczny a 24. tydzień ciąży

Dzien dobry, mam pytanie odnosnie konfliktu serologicznego. Jestem w 24 tygodniu ciazy, moja grupa krwi to 0Rh dodatni, a ojca dziecka ABRh ujemny. Jak duze w takim wypadku jest ryzyko wystąpienia konfliktu grup głównych? Jaka profilaktykę mozna zastosować? Znam przypadek znajomych, u ktorych taki konflikt wystąpił i dziecko zachorowało przez to na żółtaczkę patologiczna, krew matki i dziecka zmieszała sie podczas porodu.

proszę rozmawiać ze swoim ginekologiem, na pewno oznaczyć trzeba przeciwciała odpornościowe 3x w czasie ciąży w każdym trymestrze.
Można zastosować podanie immunoglobuliny odpłatnie w trakcie trwania ciąży