Ryzyko wystąpienia konfliktu serologicznego u matki zerową grupą krwi

dzień dobry, moja grupę krwi 0RH(dodatni) mąża grupę krwi BRH(ujemny). Tuż po porodzie przyszedł lekarz powiedział, że kobiety z "zerową" grupa krwi są w grupie ryzyka i że jest podejrzenie, że dziecko może mieć konflikt serologiczny- kilka godzin później diagnoza lekarza potwierdziła się.Obecnie jestem w drugiej ciąży. Jakie jest ryzyko wystąpienia konfliktu serologicznego? Po pierwszym porodzie nie otrzymałam żadnych przeciwciał. w jaki sposób mogę uchronić dziecko przed ponownym konfliktem.

Szanowna Pani!

U dziecka wystąpił konflikt serologiczny w zakresie grup głównych-czyli Pani O i męża B.Jest to co innego niż konflikt serologiczny w zakresie czynnika RH.
W Pani sytuacji nie podaje się immunoglobuliny.

Z poważaniem

Katarzyna Lewicka