Infekcja candida a jedzenie chipsów

Mam candide. Podobno oregano dziala leczniczo na candide. Czy moge jesc chipsy o smaku oregano?

Witam,

Wszystko zależy od składu i technologii wytwarzania tych chipsów. Ogólnie spożywanie żywności przetworzonej, poddanej obróbce w przypadku tego produktu zapewne w głębokim tłuszczu nie są polecane. Dodatkowo samo oregano lub jego zawartość w tym produkcie jeśli nie jest to odpowiednio zbilansowany plan żywieniowy, nie przyniesie korzyści.

Zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Robert Lipert, Dietetyk
www.lublin.mojdietetyk.pl
lublin@mojdietetyk.pl
tel. 792 450 650

warto również przeczytać: Grzybica
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/6708.html?c=3

Witam, w leczeniu candidy zastosowanie znajduje raczej olej z oregano, który wykazuje silne działanie w zwalczaniu stanów grzybiczych, posiada on zdolność leczenia w przypadku wystąpienia drożdżaków Candida Albicans. Chipsy o smaku oregano nie będą miały ŻADNEGO znaczenia żywieniowego w leczeniu candidy. Wręcz przeciwnie, zywność śmieciowa, przetworzona jest przeciwskazana przy kandydozie. Pozdrawiam, Anna Zielińska Poradnia Dobrry Dietetyk Mikołów Chorzów