Infekcja drożdżycowa przed pierwszym stosunkiem

Za niedługo kończę 21 lat. Współżyję od kilku miesięcy. Wizyta u doktora czeka mnie dopiero za ponad 2 tyg. Jeszcze przed pierwszym stosunkiem, okazało się, że mam infekcję - drożdżycę. Leczyłam najpierw dopochwowo, potem doustnie. Później przez kilka miesięcy nie współżyłam. Gdy zaczęłam choroba znów wróciła. Po leczeniu dopochwowym tydzień byłam zdrowa, potem znów to samo. Teraz wrócę do leczenia doustnego. Będę mogła współżyć już bez lęku? Czy można to wyleczyć raz na zawsze? Dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli będzie nawracać konieczne jest wykonanie posiewu. Proszę udać się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.