Informacje o zastrzykach dostawowych

Dzieńdobry mam pytanie odnosnie zastrzykow dostawowych mam artroze w prawym kolanie i bolące biodro prawe , ktore zastrzyki beda najskuteczniejsze dla mnie. Z góry dziękuję za odpowiedź

Szanowany Panie,
nie ma leków "najlepszych". Jak się domyślam chodzi o pochodne kwasów hialuronowych.
Tego typu leki dzielą się "z grubsza" na te o podstawowej i o zwiększonej gęstości. Wskazania do podania wynikają z postawionego rozpoznania. Jednak kluczowe znaczenie mają objawy kliniczne wystepujące u pacjenta w połaczeniu ze stopniem zaawansowania choroby i planem leczenia. Jednym słowem sugeruję konsultację u ortopedy, który powinien Panu wyjaśnić wskazania co do tego typu terapii w Pana konkretnym wypadku. Pozdrawiam