Interakcja leków Alpicort E i Hydrokortyzon

Dzień dobry. Prosiłabym o wskazówkę skąd mogą się brać moje objawy. Stosuję od 2 mies. Aplicort E na wypadanie włosów przepisany przez dermatolog. Równocześnie wykryto u mnie niedoczynność nadnerczy i muszę stosować Hydrokortyzon - 10 mg dziennie.Zauważyłam niepokojące objawy tzn. okropne szarpanie mięśni, pieczenie ciała i bóle promieniste w całym ciele - objawy te się nasilają po użyciu Aplicortu. Czy te leki mogą powodować wzajemnie jakieś niepożądane interakcje? Bardzo proszę o pomoc. Monika

Piotr Pilarski

To jest bardzo mało prawdopodobne. Sądzę, że przyczyna leży gdzie indziej. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.