Interpretacja badania kopuły przepony

Prawa kopuła przepony wyżej ustawiona ze spłyceniem kaąa p-z prawdopodobnie przez zrosty lub obecność płynu. Proszę o interpretacje mojego przypadku.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Prawa kopuła przepony w około 90% przypadków jest ustawiona nieco wyżej niż lewa - objaw ten nie ma istotnego znaczenia klinicznego. Spłycenie kąta przeponowo-żebrowego wymaga zestawienia z obrazem klinicznym.
Proszę zatem skonsultować się z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.