Interpretacja biopsji tarczycy u 22-latki

Witam. Mam 22 lata. Proszę o interpretację biopsji tarczycy. Komórki pęcherzykowe tarczycy z cechami częściowej przemiany onkocytarnej rozproszone, w grupach, rozetach i strzępach oraz koloid. Wniosek: zmiana onkocytarna łagodna płata prawego tarczycy. Grupa w wg systemu Bethesda. Dodam, że w mojej rodzinie były przypadki usunięcia tarczycy.

Aleksander Ropielewski

Proponuję kontakt z endokrynologiem. Przebieg zmian z rodzjau onkocytoma jest zmienny i decyzję o ewentualnym prewencyjnym usunięcu tarczycy należy podjać na podstawie wielkości zmiany w tarczycy oraz wywiadu rodzinnego.