Interpretacja MR przysadki z kontrastem
Dzień dobry, proszę o interpretację MR z kontrastem przysadki, a właściwie tego co niezrozumiałe: Po podaniu kontrastu centralnie położone ognisko o nieco słabszym wzmocnieniu w stosunku do pozostałego miąższu i wymiarach 4x1-2mm- nie można wykluczyć mikrogruczolaka. W dnie i tylnej części zatoki klinowej hiperintensywna zmiana w sekwencjach o policyklicznych obrysach i wymiarach 11x10mm-w pierwszej kolejności zmiana zapalna. Jest to kontrolne badanie i wcześniej stwierdzono mikrogruczolaka. Dz

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Poza mikrogruczolakiem w zatoce klinowej najpewniej występuje stan zapalny. Należy interpretować badanie ze stanem klinicznym, wdrożyć ew. leczenie i po jego zakończeniu wykonać badanie kontrolne. Nie można lekceważyć stanu zapalnego zatoki klinowej.