Interpretacja opisu badania u 49-latki

Ad1 fragmęty blaszki właściwej błony śluzowej jelita grubego o architektonice gruczołowej ,niespecyficzny naciek zapalny z komórek jednojądrowych i grudkami chłonnymi Ad2 fragmęty śluzówki jelita gr.znacznie uszkodzone mechanicznie o architektonice gruczołowej , z niespecyficznym naciekiem zapalnym z komórek jednojądrowych i gródkami chłonnymi . Ewidentnych ropni nie stwierdzono.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie stanu zapalnego w obrębie jelita grubego. Wskazana jest wizyta u lekarza prowadzącego.