Interpretacja RTG kręgosłupa lędźwiowego u 36-latki

Witam, poproszę o interpretacje rtg kregosłupa lędźwiowego(kobieta lat 36): Spłycenie lordozy kr.L zniekształcenie trzonuL4 z obniżeniem jego wysokości w części przedniej kregu.- obraz rtg do łącznej oceny z kliniką i wywiadem/uraz/ Kątowe ustawienie k.krzyżowej. Możliwośc przebytej m.Scheuermanii kr.TH

Witam serdecznie,

Wynik badania może świadczyć o przebytym złamaniu kompresyjnym kręgu, które najczęstsze jest w przebiegu osteoporozy. Należy udać się do lekarza zlecającego badanie lub ortopedy w celu zweryfikowania wyniku badania RTG z obrazem klinicznym oraz badaniem fizykalnym przez lekarza w gabinecie.

Pozdrawiam.