Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja TK głowy

Już raz zadawałam pytanie w tej sprawie i nie otrzymałam odpowiedzi. Dlatego proszę ponownie o udzielnie mi odpowiedzi, co oznaczają wyniki tomografii komputerowej głowy: Zwapnienia w tętnicy podstawnej mózgu, drobne zwapnienia w sierpie mózgu, drobne zaniki w płatach skroniowych i czołowych. Reszta opisu - wszystko prawidłowo. Pacjent ma 55 lat. Czy jest to coś groźnego? Zlecono również inne badania, które są w trakcie. Dopiero z kompletem mamy zgłosić się do lekarza, a to jeszcze trochę potrwa. Czy ten wynik jest niepokojący? Lekarz, który opisywał wynik, stwierdził, że nie ma powodu do obaw. Czy trzeba z tym coś robić, czy są to zmiany "stosowne" do wieku? Bardzo proszę o odpowiedź. Bardzo się niepokoję. Czekam niecierpliwie. Pozdrawiam, Ula

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Pani wynik mieści się w granicach szeroko pojętej normy, właściwej dla wieku, ale konieczny jest dokładny wywiad lekarski i znajomość wyników badań podstawowych, aby dokładnie zinterpretować wynik. Nie ma Pani powodu do niepokoju, może Pani spokojnie poczekać na planową wizytę u lekarza.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy