Interpretacja TK głowy

Już raz zadawałam pytanie w tej sprawie i nie otrzymałam odpowiedzi. Dlatego proszę ponownie o udzielnie mi odpowiedzi, co oznaczają wyniki tomografii komputerowej głowy: Zwapnienia w tętnicy podstawnej mózgu, drobne zwapnienia w sierpie mózgu, drobne zaniki w płatach skroniowych i czołowych. Reszta opisu - wszystko prawidłowo. Pacjent ma 55 lat. Czy jest to coś groźnego? Zlecono również inne badania, które są w trakcie. Dopiero z kompletem mamy zgłosić się do lekarza, a to jeszcze trochę potrwa. Czy ten wynik jest niepokojący? Lekarz, który opisywał wynik, stwierdził, że nie ma powodu do obaw. Czy trzeba z tym coś robić, czy są to zmiany "stosowne" do wieku? Bardzo proszę o odpowiedź. Bardzo się niepokoję. Czekam niecierpliwie. Pozdrawiam, Ula

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Pani wynik mieści się w granicach szeroko pojętej normy, właściwej dla wieku, ale konieczny jest dokładny wywiad lekarski i znajomość wyników badań podstawowych, aby dokładnie zinterpretować wynik. Nie ma Pani powodu do niepokoju, może Pani spokojnie poczekać na planową wizytę u lekarza.