Interpretacja wynik badania USG trzustki
Witam. Proszę o interpretacje opisu usg trzustki. Trzustka niepogrubiała o obniżonej echogenicznośći niepowiekszona z możliwościa rozsianych mikrozwapnień bez widocznych zmian ogniskowych Wykonałem także badania biochemiczne GGT 46 Amylaza 68 Lipaza 20 AST 19,4 ALT 22,3. Z góry serdecznie dziękuje za odpowiedź

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu
Wskazania do przeszczepu wysp trzustkowych
Obraz ultrasoraficzny nie jest specyficzny. Byćmoże było oste zapalenie trzustki ---- Amylaza podwyższona będzie tylko w moczu w drugim okresie. Interpretacja wyniku USG bez wystarczających danych klinicznych jest mało obiektywna.
Witam , szczegóły proszę omówić z lekarzem , który zlecił/wykonał badanie!!! W opisie nie stwierdzono podejrzenia zmian nowotworowych! z.zurawski