Interpretacja wyników badań moczu 45-letniej osoby

Witam! Bardzo proszę o interpretację moich wyników Mocz-mocz Nagłówki płaskie 61.70 (0.00-45.60) Bakterie1806.80 (0.00-500.00)reszta w normie. Morfologia Leukocyty 12.0 (3.8-10.0) Neutrofile 10.16 (2.50-7.00) Neutrofile 85.0 (40.0-70.0) Eozynofile 0.00 (0.10-0.50) Limfocyty 11.9 (20.0-45.0) Monocyty3.1 (4.0-12.0) Eozynofile 0.0 (1.0-5.0) reszta w normie. Dziękuję za odpowiedź

Witam!
Obecność bakterii w osadzie moczu może mieć zasadniczo dwie przyczyny - zakażenie układu moczowego lub nieprawidłowe pobranie/przechowywanie lub czas transportu próbki moczu. Zakażeniu typowo towarzyszy obecność leukocytów w moczu, mogą się w nim również pojawić azotany, białko i erytrocyty. Istotne do stwierdzenia zakażenia układu moczowego jest również występowanie objawów dyzurycznych, jak: częste parcie na mocz, pieczenie i ból przy oddawaniu moczu, ból w podbrzuszu. Jeśli brak jest objawów to najprawdopodobniej przyczyną nieprawidłowego wyniku jest błąd związany z pobraniem moczu. Proponuję zapoznanie się z zasadami prawidłowego pobierania moczu do badania:
https://portal.abczdrowie.pl/badania-moczu
Jeśli chodzi o wynik morfologii, to uwagę zwraca niewielka leukocytoza *wzrost ilości białych krwinek) z przewagą neutrofili. Stan taki może mieć tak banalną przyczynę jak zjedzenie posiłku lub zażycie kąpieli przed pobraniem krwi. Przyczyną może być również zażywanie leków sterydowych. Najczęściej jednak za taką sytuację odpowiadają ostre infekcje i stany zapalne toczące się w organizmie.
Wynik powinien zinterpretować lekarz w oparciu o większą ilość danych z wywiadu oraz badanie fizykalne.