Interpretacja wyników CMV.

Bardzo proszę o interpretację poniższych wyników. Aktualnie jestem w 7 tygodniu ciąży i bardzo się obawiam. CMV IgG - 158. Wartość referencyjna: ujemny < 4 wątpliwy 4- < 6 dodatni >= 6 Po tych wynikach pani doktor skierowała mnie na CMV IgM - wynik 0,180. Wartość referencyjna: ujmeny < 0,9 watpliwy 0,9 - < 1.1 dodatmi >=1,1 Z góry dziękuję.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Pragnę poinformować, że nie ma powodu do niepokoju. Wyniki przedstawione przez Panią wskazują, że nie przechodzi Pani aktualnie ostrej infekcji cytomegalowirusowej. Wskazują, że miała Pani kontakt z wirusem. Warto wiedzieć, że uznaje się, że od 50 do 90 procent populacji ludzkiej przebyło infekcję (w praktyce mają dodatni wynik oznaczeń przeciwciał w klasie IgG). Stan ten nie zagraża w żaden sposób dziecku. Należy pamiętać o tym w przypadku stanów obniżonej odporności, gdyż wtedy może dojść do reaktywacji choroby.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.