Interpretacja wyników morfologii karmiącej

Mam 26 lat, od 15 tygodni jestem mamą karmiącą. Dodam, że od 3 miesięcy jestem na diecie bezmlecznej, gdyż maluszek ma skazę białkową. W ciąży miałam anemię i dostawałam żelazo w kroplówce oraz doustnie. Obecnie biorę witaminy dla kobiet karmiących. Bardzo proszę o analizę moich wyników, bo wizytę u lekarza mam dopiero za 3 tygodnie, a trochę się niepokoję. Oto wyniki: wbc - 6,6, lymph% - 75,9%, gran% - 30,1%, hgb - 11,0, rbc - 3,86, hct - 33,3, plt - 309. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W przedstawionych badaniach, zwracają uwagę dwie sprawy:
- w dalszym ciągu obecna nieznaczna niedokrwistość, co jest typowe, jeżeli była obserwowana już w czasie ciąży, oraz
- limfocytoza - przewaga limfocytów w rozmazie krwi, która jest najprawdopodobniej wywołana infekcją wirusową - może miała Pani jakieś np. objwy grypopodobne w ostatnim czasie.

Jeżeli obserwuje Pani u siebie jakieś niepokojące objawy, proponuję szybszy kontakt z lekarzem rodzinnym, natomiast jeżeli czuje się Pani dobrze, może Pani spokojnie zaczekać do daty zaplanowanej wizyty.

Tutaj znajdzie Pani artykuł o karmieniu piersią.

Serdecznie pozdrawiam!