Interpretacja wyników prób wątrobowych i bóle kręgosłupa

Witam. Proszę o interpretację wyników: AspAT-24(max. 40), AIAT-22(max.40),bilirubina całk.-0,94(0,2-1,2),fosfataza alkaliczna-33(64-306)- takie są przyjęte normy w naszym laboratorium. Chciałam dodać, że od paru lat cierpię z powodu schorzenia kręgosłupa,a od dwóch tygodni mam przewlekły stan, ból nie do wytrzymania, na przemian szyja i bark albo lędźwie. Czy to może mieć wpływ na mój stan? Poza tym mam nietolerancję glutenu, więc staram się go jakoś obniżać w diecie.

Dzień dobry,

Wyniki badań laboratoryjnych są prawidłowe, wątroba funkcjonuje prawidłowo, fosfataza również jest w normie. . Z uwagi na dolegliwości bólowe sugerowałbym kontakt z fizjoterapeutą i ew. leczenie przeciwzapalno-przeciwbólowe po wcześniejszej konsultacji lekarskiej. Jeśli ma Pani nietolerancję glutenu potwierdzoną w badaniach, to powinna Pani go całkowicie wyeliminować z diety.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz