Interpretacja wyników tomografii komputerowej głowy
Witam serdecznie. Pisalam juz wczesniej o mioich zawrotach glowy. Teraz to trwa juz 8 miesiecy. Wrescie mogloa sie polozyc I zrobilam tomograf komputerowy...oto wynik. Poprzeczno-dootworowe wypadniecie c6 c7 w umiarkowanym stopniu z prawej strony z mozliwym podraznieniem korzenia nerwu C7. Niewielka srodkowa wypuklosc C3 i C4. Czy to moze byc przyczyna zawrotow glowy. Mam ie przy odchylaniu do tylu I do przodu glowy glownie po polozeniu sie na plecach I n prawym boku.Dziekuje Reklinska.

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania TK świadczy o chorobie krążka międzykręgowego odcinka szyjnego kręgosłupa. Zmiana ta może być przyczyną zawrotów głowy, jak i powoduję dolegliwości bólowe.
Sugerowałbym udać się do lekarza neurologa w celu konsultacji i włączenia leczenia.
Pozdrawiam.